Otevíráme další kurz práce s 3D tiskárnou a zcela nové kurzy ovládání chytrých telefonů s operačním systémem Android pro začátečníky. Kurzy jsou pro členy nebo pro členem pověřeného zástupce zdarma. Pro ostatní zájemce stačí, když se po dobu trvání kurzu stanou členy spolku.

Výuka probíhá v učebně spolku Praha12.net na adrese Komořanská 178/35, Praha 4, viz MAPA. Doprava: Tram 3, 17, 21 – zastávka Nádraží Modřany. Bus 139, 165 – zastávka Cukrovar Modřany nebo bus 117 – zastávka Obchodní náměstí.

Pro každého účastníka je v učebně k dispozici počítač s operačním systémem Windows 7 a přístupem k internetu. Účastníci obdrží materiály pro výuku, poznámkový blok a psací potřeby. K dispozici je samozřejmě WC a jednoduché občerstvení (káva, čaj, nealko nápoje) zdarma. Po skončení kurzu obdrží každý účastník certifikát o absolvování.

Všeobecné podmínky kurzů najdete ZDE.

Pokud nejste členem spolku Praha12.net a ani nejste pověřeni řádným členem spolku, vyplňte prosím žádost o členství. Do políčka Poznámka napište, že máte zájem jen o kurzy, ne o připojení.

Přehled otevíraných kurzů

Název kurzu v tabulce je zároveň odkaz na přihlášku.

Název kurzu Čas Termíny
Chytrý telefon - začátečníci úterý 10-12 2 lekce (30.5. a 6.6.)
Chytrý telefon - začátečníci úterý 10-12 2 lekce (13.6. a 20.6.)
Seznámení s 3D tiskem pondělí 17-19 2 lekce (22.5. a 29.5.)

Následuje podrobný popis obsahu jednotlivých kurzů.

Chytrý telefon – začátečníci

Kurz je určen pro majitele chytrých telefonů se systémem Android, kteří si nevědí se svým telefonem rady. Účastníci se seznámí se základními funkcemi Androidu, budou si umět vyhledat a stáhnout užitečné aplikace, naučí se účelně využívat internet v telefonu – vyhledávat základní informace, připojit se k Wi-Fi nebo vypnout a zapnout používání dat z tarifu. Na kurz si přineste vlastní telefon.

Seznámení s 3D tiskem

  • co je 3D tisk, kde se vzal jak se tiskne
  • seznámení s naší 3D tiskárnou Rebelix
  • modely, kde vzít a jak si nakreslit vlastní
  • jak model proměnit v reálný tisk na Rebelixu (předtisková příprava, nastavení tiskárny)
  • příčiny a řešení vad při tisk modelů
  • vlastní práce na modelu a tisku

Předpokládáme znalost ovládání PC s Windows a práce s Internetem. Po skončení lekce bude možnost samostatné práce s konzultací.