Dochází ke změně účtu pro placení členských příspěvků ze současného 1614550001/5500 (rb.cz) na 2600040208/2010 (fio.cz). Opravte si prosím svoje trvalé příkazy a vzory pro platby.
Starý účet bude ještě nějakou dobu funkční, ale bylo by optimální, pokud byste mohli tuto změnu provést v průběhu března (nově lze platit již teď na březen).

V loňském roce došlo k přesunu ebanky pod Raifku (rb.cz) a dále pokračoval trend ve zdražování všeho. Měsíční poplatky za používání účtu "zdarma" nás stály cca 2000Kč. Opakované výzvy k nabídce nějakého jiného typu účtu byly ze strany banky ignorovány (bylo nám přislíbeno, že nám nějakou nabídku zašlou, ale nikdy k tomu nedošlo).
Na podzimní valné hromadě NFX jsme tuto zkušenost probírali s ostatními Sdruženími a získali jsme dobré reference právě na Fio, která nabízí internetové bankovnictví bez poplatků. Celá situace byla v prosinci přednesena na valné hromadě s tím, že se k tomuto kroku chystáme, ale ani tam jsme nezískali žádné pádné důvody proč ne.

Chápeme, že v prvotní fázi tato změna bude stát peníze za změny trvalých příkazů naše členy, ale z dlouhodobého hlediska se bude jednat o úsporu cca 2000 Kč měsíčně, což je částka, kterou můžeme daleko lépe investovat do naší sítě.