V poslední době se rozjela větší reklamní kampaň na nové ADSL. Jak už to tak u reklam bývá, ne všechny informace jsou uplně přesné a kompletní. Přinášíme tedy takové malé doplnění :)

'A' v ADSL znamená asymetrické. Reklamy inzerují rychlost stahování 16Mbit, ale už mlčí o maximální rychlosti uploadu 768 kbit, tedy více než 20x menší. Takový poměr už omezuje i rychlost stahování, a např. nahrávání fotografií do webové galerie bude opravdu velmi pomalé. Připojení od Praha12.Net je symetrické, naše technologie dovoluje dělit pásmo na upload a download libovolně podle situace.

Rychlost ADSL závisí na vzdálenosti od ústředny. Máte-li k ústředně dále než 3km nebo nekvalitní vedení, bude vám nastavena pomalejší rychlost než inzerovaných 8Mbit, ale za stejnou cenu, navíc se to dozvíte až po objednání ADSL. Rychlost bezdrátového připojení do Praha12.Net také závisí na kvalitě signálu, ale tu můžete ovlivnit sami instalací lepší antény.

K ceně za ADSL je nutno připočítat cenu za pevnou linku (minimálně 356Kč). Pevná linka dnes nemá jiné využití než pro připojení na Internet, mobil má každý a volání z mobilu není o moc dražší. A pokud voláte často z domova nebo připojujete firmu, je lepší využít volání přes Internet (VoIP). Dokonce je možné i zachovat vaše původní telefonní číslo.

Do sítě Praha12.Net se můžete připojit na zkoušku. Pokud si vybavení potřebné pro připojení opatříte a nainstalujete sami, můžete se připojit takřka ihned. Stačí nám poslat MAC adresu a my vám nastavíme testovací připojení. Přihlášku do Sdružení můžete poslat až po vyzkoušení, nekupujete tedy zajíce v pytli.

Praha12.Net je nezisková organizace, veškeré vaše příspěvky investujeme do rozvoje a zkvalitňování sítě, ne do reklam, dividend akcionářů nebo platů manažerů. O chodu sítě můžete spolurozhodovat na valné hromadě.